Nasza filozofia, czyli zasady tworzenia projektów

Tworząc nowe modele kolumn kierujemy się czterema zasadami:

1) Stawiamy na równomierną charakterystykę wypadkową kolumny, bez podbijania skrajów pasma. Zwiększa się dzięki temu czytelność średnicy, co szczególnie doceniają nasi klienci. Dodatkowo dźwięk o równomiernej charakterystyce nie jest męczący dla słuchacza, umożliwiając długotrwały i komfortowy odsłuch.

2) Głośniki do danego modelu dobieramy pod kątem ich podobnego charakteru brzmienia, porównywalnej jakości i zaawansowania technologicznego. Następnie tworząc zwrotnicę stosujemy elementy o adekwatnej do głośników jakości. Eliminujemy w ten sposób „wąskie gardła” w całym torze sygnału, a jednocześnie w pełni wykorzystujemy potencjał podzespołów.

3) Zwracamy szczególną uwagę na odpowiedź impulsową kolumny, która przekłada się na spójny i rozdzielczy dźwięk. Uzyskujemy to dobierając odpowiedni typ filtrów w zwrotnicy, modyfikując wzajemne położenie głośników oraz dostrajając w optymalny sposób bass-refleks. W niektórych projektach wykorzystujemy też rzadko spotykaną obudowę zamkniętą.

4) Na samym końcu każdy produkt musi zaliczyć nasz test odsłuchowy złożony z ponad 100 utworów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Upewniamy się w ten sposób, że kolumny dają przyjemność z odsłuchu niezależnie od charakteru odtwarzanego materiału.

Zachęcamy do wypożyczania i testowania kolumn w swoim domu.

Życzymy przyjemnych odsłuchów!